2.10.2010
OPEN Vysočina je minulostí. Vítězem se stal GM Mikhail Ivanov (RUS), který uhrál 7 bodů z 9 partií a o půl bodu přestihnul dvojici dalších medailistů FM Josefa Kratochvíla z našeho klubu a svého krajana IM Ivana Loktieva. Josef Kratochvíl získal titul přeborníka kraje Vysočina roku 2010! Kompletní výsledky turnaje si můžete nastudovat v příloze. Tato zpráva je zároveň poslední na stávajících webových stránkách klubu. Náš člen Petr Bělohlávek připravil nové, kvalitativně podstatně lepší stránky, které budou dány do provozu během několika dní.
26.9.2010
Šachový oddíl 2222 ŠK Polabiny pořádá 12. ročník Memoriálu Čeňka Honsy, jehož propozice najdete v příloze. Turnaj bude sehrán 2.10. v Domě Techniky v Pardubicích a je součástí Grand Prix České republiky v rapid šachu.
20.9.2010
Jestliže nevíte co je to "Gulášový turnaj", přečtěte si příspěvek Leszka Ciešlaka, který mi přislíbil krátký článek a několik fotografií, aniž věděl, že se stane jeho vítězem! V sedmikolovém turnaji získal 6 bodů. Můžete si prostudovat jednak kompletní výsledkovou tabulku a jednak závěrečné pořadí turnaje, který byl sehrán na počest PhDr. Rudolfa Fišera CSc..
12.9.2010
Velký úspěch FM Josefa Kratochvíla! V Havlíčkově Brodě bylo dnes ukončeno Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, jednotlivců a družstev v rapid šachu za rok 2010. Náš klub skvěle reprezentoval FM Josef Kratochvíl, který v konkurenci 86 mladých šachistů obsadil
2. místo jak v kategorii do 18 let, tak v kategorii do 20 let. V turnaji zvítězil Jaroslav Bureš z Agentury 64 Grygov. Konečné výsledky turnaje můžete studovat v příloze č.l, individuální výsledky našeho hráče v příloze č.2 a jestli chcete vidět Josefovy diplomy a několik fotek, klikněte na přílohu č.3.
12.9.2010
Mezinárodní organizace korespondenčního šachu ICCF vydala s malým předstihem podzimní ELO listinu. Seznamu českých šachistů vévodí GM Roman Chytilek (2691). Z hráčů našeho klubu v první padesátce najdete GM Libora Daňka (2569), IM Petra Buchníčka (2551) a SIM Miroslava Michálka (2469). Kompletní českou ELO listinu si můžete prohlédnout zde.
11.9.2010
Z šachového klubu Caissa Mladá Boleslav nám přišla pozvánka "Mitlener rapid", který bude sehrán v sobotu 9. října ve Škoda auto museu a je součastí GRAND PRIX České republiky v rapid šachu. Podrobnosti o turnaji najdete zde.
5.9.2010
Mezinárodní mistr Neklan Vyskočil z Brna nám poslal pozvánku na 11. ročník turnaje v rapid šachu "O pohár BVK", který se uskuteční 25. září v Kulturním centru Semilasso, na Palackého třídě 126. Propozice naleznete zde.
2.9.2010
Koncem září bude zahájen přátelský zápas v korespondenčním šachu hraný prostřednictvím webserveru na 20. šachovnicích, v němž se utká Česká republika s kombinovaným družstem Austrálie a Nového Zélandu. Mým soupeřem je známý australský hráč SIM Stephen Kerr, který v minulosti již dosáhnul hranice 2600 Elo bodů! Kompletní startovní listinu si můžete prohlédnout po kliknutí zde. Zajímavé příjmení má hráč Austrálie na 19. šachovnici :-)
23.8.2010
Nedávno skončený šachový festival v Olomouci zhodnotil ve svém fejetonu Leszek Ciešlak. Pokud se chcete dozvědět, jak riskatní je jezdit s GM Markem Vokáčem ve výtahu a další zajímavosti, klikněte zde.
20.8.2010
V neděli 22. srpna oslaví 5 let nejmladší členka našeho klubu Viktorie Nela Michálková. Viktorka ještě sice nenastoupila v žádné soutěži, ale je občasnou návštěvnicí na ligových zápasech a pilně trénuje doma. V příloze zde můžete shlédnout tři fotografie. První je z návštěvy pražské zoo, druhá z loňské dovolené na řeckém ostrově Zakynthos a třetí (šachová) z hotelové recepce tamtéž. Krásné narozeniny!!
12.8.2010
Pozvánka do Boskovic. Šachový klub Makkabi Boskovice pořádá v neděli 12.09. 2010 XII. ročník šachového turnaje v bleskové hře "O putovní pohár Makkabi". Propozice turnaje si můžete otevřít zde.
12.8.2010
Pokud postrádáte v měsíci srpnu na webových stránkách větší množství zpráv, vězte, že je to způsobeno studijním pobytem webmastera Miroslava Michálka jun. ve Španělsku. Nicméně dnes byl ukončen již tradičně velmi dobře obsazený turnaj OPEN Olomouc. V turnaji "C" se přestavili hned tři naši hráči. Zatímco KM Jan Tesař jistě odjíždí spokojen, neboť si přiváží +20 bodů na FIDE ELO, novopečný FM Josef Kratochvíl naopak stejný počet ztrácí. Leszek Ciešlak připisuje +2 body. V turnaji zvítězil Rus Sergey Savitskiy, ziskem 8 bodů. Konečnou tabulku turnaje najdete zde.
24.7.2010
Rudolf Fišer 70! Další z našich členů, který slaví letos kulaté narozeniny je Rudolf Fišer, jehož významný den připadne na zítřek. Krátký medailonek tohoto významného historika, spisovatele, pedagoga a milovníka šachu si můžete přečíst zde. Milý Rudolfe, vše nejlepší a stálé zdraví přejí přátelé z klubu!
24.7.2010
Další zastoupení našeho klubu v Pardubicích jsme měli v rapid turnaji ELTODO OPEN, který byl sehrán jako součást světové série ACP TOUR. Turnaj se mohl pyšnit skvělým obsazením, na startu se objevilo 29. hráčů s titulem GM! Zvítězil GM Alexandr Rachamnov (RUS) před GM Kononěnkem (UKR), když oba získali 7,5 bodu. O půl bodu méně měl vítěz loňského hlavního turnaje GM Korobov (UKR). Až 20. místě skončil hlavní favorit David Navara (CZE) se 6 body a ještě hůře náš jediný zástupce KM Jan Tesař, jehož zisk 2,5 bodu mu stačil pouze na 150. příčku. Konečnou tabulku po 9. kolech najdete zde.
21.7.2010
Josef Kratochvíl v reprezentaci ČR! Součastí pardubického festivalu bylo rovněž Mistrovství Evropy juniorských družstev. Náš tým, ve kterém hrál s 50% úspěchem i zástupce Caissy Třebíč, skončil na 4. místě. Podrobnou tabulku dnes ukončené soutěže můžete studovat zde.
18.7.2010
V Pardubicích byl dnešního ukončen závěrečným 7. kolem turnaj družstev, v němž šachisté Caissy zaknihovali (ostatně jako obvykle) velmi slušný výsledek. Mezi 110 týmy obsadili 21. místo a mezi družstvy z ČR obsadili dokonce 12. místo. Konečnou výsledkovou listinu si můžete prostudovat zde. Naše družstvo hrálo v sestavě FM Petr Buchníček, KM Vladimír Uher, KM Jan Tesař, Miloš Milostný a Roman Bradáč (Jiří Škaroupka do turnaje nezasáhnul). Jednoho z členů družstva - Jana Tesaře - který na FIDE ELO připsal slušných 12 bodů, můžete vidět na fotografii zde.
16.7.2010
V Pardubicích byl zahájen jeden z největších šachových festivalů na světě, jehož úvod patří již tradičně Otevřenému mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev - Memoriálu Ing. Svatoslava Záhorovského. Na startu se prezentovalo celkem 110 družstev, jejichž sestavy si můžete prohlédnout zde a kde na 23. místě nasazený tým figuruje i ŠK Caissa Třebíč, která vstoupila do soutěže úspěšně výhrou 4-0 nad týmem TJ Rovensko po Troskami. Průběžné výsledky můžete sledovat na webu pořadatelů.
10.7.2010
Šachový klub TJ Desko Liberec pořádá v polovině srpna otevřený ratingový turnaj se zápočtem na ELO FIDE a LOK Metalmex Open FIDE 2010. Propozice si můžete prohlédnout zde.
5.7.2010
O víkendu skončil 10. ročník šachového turnaje Open Duras BVK. Z našeho klubu hrál v turnaji "A" KM Jan Tesař, který ziskem 5,5 bodu obsadil 10. místo. Info o hráči najdete zde a pokud chcete studovat výslednou tabulku turnaje, klikněte zde.